Červenec 2018

Oswald byl jen figurka

31. července 2018 v 17:29 | Maiko |  Kennedy
JFK
Každý, kdo kdy slyšel o atentátu na amerického prezidenta Kennedyho z roku 1963, jistě zná i jméno údajného vraha. Ale muž, jménem Lee Harvey Oswald Kennedyho nejspíš ani zabít nemohl.

Bitva o Los Angeles

30. července 2018 v 8:00 | Maiko |  Nevysvětlitelné události
25. února 1942, Los Angeles, Kalifornie.
Během druhé světové války zachvátí západ Spojených států panika. Jedné únorové noci se totiž nad Kalifornií vynoří neznámé objekty. Protivzdušná obrana pálí ostošest a vyděšení lidé jen oněměle zírají vzhůru. Největší krize zachvátí Los Angeles. Po nebi pluje obrovské těleso neznámého tvaru a americkým střelám zázračně odolává. Mělo se prý jednat o mimozemšťany.

Oblast 51

29. července 2018 v 15:00 | Maiko |  Záhadná místa
Tajemný komplex budov v nevadské poušti, který je označovaný jako Oblast 51 (Area 51, Dreamland, Groom lake...) skrývá nejedno tajemství. Pravděpodobně byl založen někdy kolem roku 1957, ale jeho existence byla oficiálně potvrzena až roku 1994. Oblast 51 je jedno z nejutajovanějšch míst na Zemi, které není zakresleno na žádných mapách. Celý svět si povídá o tajných schůzkách mimozemštanů s americkou vládou a dokonce tu mají být drženi jedinci mimozemského původu, mezi nimiž by se mohli nacházet přeživší z Roswellu.

Ruský Roswell

29. července 2018 v 12:00 | Maiko |  Mimozemšťané
Voroněž je ruské město s téměř milionem obyvatel, které leží zhruba 500 km jižně od Moskvy. Jednoho dne se ale nad místním parkem setmí obloha a lidé se vzrušeně dívají vzhůru. Ve výšce zhruba dvanácti metrů krouží tmavě červený předmět oválného tvaru a pomalu se snáší k zemi. Když už to vypadá, že přistane, údajně se opět zvedne do vzduchu a odletí. O pár minut později se objekt ale znovu objevuje a zaměřuje se na skupinu dětí, které zde hrají fotbal. Děti se dají s křikem na útěk a snaží se schovat za stromy a keři.
Pozorování potvrdí nejen lidé, kteří v parku v té době byli, ale i ti, kteří vše sledovali z blízké autobusové zastávky a okolí. Jedním z nich má být i poručík okresní policejní stanice Sergei Matveyev.

Dulce

28. července 2018 v 15:25 | Maiko |  Záhadná místa
Dulce v Novém Mexiku je poklidná obec s přibližně 900 obyvateli, která leží poblíž apačské rezervace Jicarilla. Ospalá vesnice prý ale ve svém podzemí ukrývá jedno velké tajemství, které americká vláda pečlivě střeží. Je zde umístěna přísně tajná základna s biogenetickou laboratoří, kde se provádějí ty nejbizarnější experimenty - mimo jiné manipulace s atomy, klonování, kontrola myšlení, křížení nepříbuzných druhů aj.Podle ufologů stojí za zřízením základny mimozemšťané - tzv. reptiliáni a šedí. Zprávy o její existenci se objevily mj. v pořadu Lovci UFO na kanálu History Channel, zajímal se o ni i bývalý guvernér státu Minnesota Jesse Ventura ve svém dokumentu Konspirační teorie. Některé materiály a informace vynesl ze základny na veřejnost bezpečnostní důstojník Thomas Costello, který před časem i se svou rodinou záhadně zmizel.
Pokud vas clanek zaujal, podrobnejsi popis zakladny v Dulce najdete TADY.

Obyvatelé podzemní říše

28. července 2018 v 15:15 | Maiko |  Agartha
Podzemní říši Agarthu mají obývat lidem podobné bytosti, které disponují nadpřirozenými schopnostmi. Ať už se jedná o Telosiany nebo uprchlíky z Atlantidy či snad obávané Reptiliány, všem těmto bytostem poskytuje Agarhta útočiště. Pokud jde zrovna o Reptiliány, tito ještěří humanoidi jsou mnohými považováni za původní obyvatele Země, kteří byli s nástupem lidstva donuceni stáhnout se do podzemí a tam vybudovat rozsáhlou říši a spleť chodeb. Reptiliáni jsou dnes řazeni mezi negativní rasy, které lidem pouze škodí a jsou spojení s tzv. Stínovou vládou.

Blue Book

28. července 2018 v 15:06 | Maiko |  Tajné projekty
Projekt Blue Book, nebo-li Modrá kniha, byl založen roku 1952, oficiálně ukončen roku 1969. Šlo o projekt, jenž měl podobu série systematických studií o UFO a byl pod záštitou amerického letectva. Hlavní cílem bylo zjistit, zda UFO představuje hrozbu a oddělit falešná svědectví od pravých. Celkem bylo prověřeno 12.618 hlášení, ale pouze 701 bylo opravdu označeno za nevysvětlitelné. Ostatní prý mohly být mraky, hvězdy, planety, meteority, letadla či falešné zprávy. Všechny záznamy jsou archivovány a měly by být k dispozici.
Kritici projektu tvrdí, že odborníci z Blue Book zjistili, že mimozemšťané skutečně existují a začali po nich uklízet stopy, přičemž pár stovek hlášení označili za nevysvětlitelné, aby nebudili podezření. Po ukončení tohoto projektu vláda Spojených států nadále eviduje případy UFO i přesto, že tvrdí opak. Zde se docela dobře ujímají tzv. konspirační teorie - kdyby na nic nepřišli, proč by toto evidování bylo najednou tajné?

Lincoln - Kennedy, souvislosti úmrtí dvou slavných amerických prezidentů

28. července 2018 v 12:30 | Maiko |  Kennedy
Mezi těmito dvěma velice oblíbenými americkými prezidenty existuje hodně podivných souvislostí. Abraham Lincoln i John Fitzgerald Kennedy byli zavražděni-oba zastřeleni. Podívejte se, co je dále spojuje:
  • Lincoln byl zvolen prezidentem v roce 1860, Kennedy v roce 1960.
  • Jejich nástupci měli v obou případech jméno Johnson. Oba byli demokraty a oba pocházeli z jihu. Andrew Johnson se narodil roku 1808, Lyndon Johnson roku 1908.
  • Oba vrahové uskutečnili svůj čin před očima manželek svých obětí, oba si pro něj vybrali pátek a oba zemřeli dřív než přišli před soud.