Oblast 51

29. července 2018 v 15:00 | Maiko |  Záhadná místa
Tajemný komplex budov v nevadské poušti, který je označovaný jako Oblast 51 (Area 51, Dreamland, Groom lake...) skrývá nejedno tajemství. Pravděpodobně byl založen někdy kolem roku 1957, ale jeho existence byla oficiálně potvrzena až roku 1994. Oblast 51 je jedno z nejutajovanějšch míst na Zemi, které není zakresleno na žádných mapách. Celý svět si povídá o tajných schůzkách mimozemštanů s americkou vládou a dokonce tu mají být drženi jedinci mimozemského původu, mezi nimiž by se mohli nacházet přeživší z Roswellu.

Největší raritou v Oblasti 51 je nejspíš komplex S-4, kde se má vytvářet nová rasa lidí. Krom toho se na základně prý vyvíjí a testují nové zbraně na bázi neobvyklých energií či technologie pro cestování časem. Když už byla řeč o Roswellu, trosky oné havarované vesmíré lodi se mají nacházet právě zde, v Oblasti 51 a podle nich se tamní zaměstnanci prý snaží sestrojit funkční létající talíř. Tato tajná nevadská základna je spojena i s jednou z největších konspirací, totiž s přistáním na Měsíci, které zde mělo být natočeno. Pokud jde zrovna o tuto teorii, podle mě je přípěh o Armstrongovi a Apollu 11 (jako jeden z mála) pravdivý.
Oblast sama o sobě je už hodně ohrané téma, ale málokdo slyšel o hrubém porušování bezpečnosti svých zaměstnanců. Tedy, jde o případ z oku 1989, kdy jistý dělník zemřel na otravu neznámou látkou, která ho zasáhla do obličeje. Následkem toho mu slezla kůže z tváří. Lékaři se ho sice snažili zachránit, ale k tomu by potřebovali znát přesné složení substance. Jenomže vedení základny prohlásilo, že to podléhá režimu utajení, načež dělník, nejspíš v nepředstavitelných bolestech, umírá. Tento příběh jsem nijak neověřovala, protože bůhví, jestli to vůbec jde, takže neříkám, že je to nutně pravda, ovšem zní to věrohodně a ani bych se nedivila, kdyby se to opravdu stalo.
V Oblasti 51 se mimo jiné nachází něco přes dvacet hangárů, čtyři ranveje, radarová věž, mnoho ubikací pro zaměstnance, budova, která odolá výbuchům a podzemní komplexy. Nikomu, kdo se k Oblasti jen přiblíží, neunikne, že je sledován systematicky rozestavěnými černými vozy, které někdy nezvaného hosta dokonce pronásledují. V horším případě se prý objevují i vrtulníky. Kdokoli nedbá varování a i nadále se snaží neoprávněně dostat k základně, toho mají právo dokonce nemilosrdně zastřelit. Na Oblast 51 se totiž nevztahuje zákon a je tak utajovaná, že dokonce ani prezident údajně neví, co se tam děje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama