Den Trifidů

2. srpna 2018 v 4:05 | Maiko |  Knihy
Rozhodla jsem se napsat krátký článek k tomuto úžasnému sci-fi. Hodně lidí vidělo Den Trifidů jako film, ovšem existuje i kniha, která je (jak už to bývá) kvalitnější a propracovanější. Možná jsou mezi námi tací, kteří Trifidy vůbec neznají. A právě pro ně je tenhle článek.
Autorem knihy je John Wyndham.

Když se probudíte v den, o kterém náhodou víte, že je to středa, a všechno kolem připomíná neděli, začnete tušit, že něco není v pořádku.
Tak zní první věta knihy. Děj příběhu je klasická science fiction. Právě nastal konec světa. Ale podoba tohoto konce je jiná, než jaká je běžná u většiny knih nebo filmů na toto téma.
Hlavním hrdinou je muž jménem Bill. Bill je vědec, který pracuje na jedné z mnoha trifidích farem, je vlastně odborníkem na trifidy. Trifid je rostlina s vlastní inteligencí, je nebezpečná, má žahadlo, kterým působí bolestivá, jedovatá zranění. Lidé je pěstují kvůli jejich oleji, který má mnoho uplatnění v průmyslu. Bill dostal žahadlem do oka a při začátku příběhu se probouzí v nemocnici v den, kdy mu mají sundat obvazy z obličeje, ale toto ráno je jiné než ostatní. Všude je děsivé ticho a personál nemocnice jakoby se vypařil. Po několika hodinách se Bill odhodlá sundat si obvazy sám. Když to udělá, zjistí, že zrak se mu plně uzdravil a vydává se zjistit, co se stalo. Minulou noc padaly zvláštní zelené meteory a každý, kdo to sledoval, oslepnul. Bill měl štěstí, nemohl tuto úžasnou podívanou sledovat kvůli poraněnému zraku. Vydává se do města a mezi stovkami slepých lidí nachází ženu, která vidí. Jmenuje se Josella. Spolu pak jedou zkontrolovat Billovu trifidí farmu a zjistí, že všichni trifidi utekli a teď se pomalu kolébají městem a živí se lovem lidí. Josella a Bill zůstávají spolu až do konce příběhu a postupem času se k nim přidávají další lidé. Spolu pak všichni přežívají v trifidy okupovaném světě.
Knihu jsem dočetla tak před 5 lety a moc se mi líbila. Vřele doporučuji
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama